Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Huvudhandledare

Kontaktuppgifter huvudhandledare klinisk utbildning primärvård Södra Älvsborg

Huvudhandledaren är en resurs till bashandledaren för att säkerställa kvalitén i den verksamhetsförlagda utbildningen. Syftet med arbetet som huvudhandledare är att stödja bashandledaren och vara en brobyggare mellan lärosätet och de olika verksamheterna.

Huvudhandledare Sjuksköterska/Specialistsjuksköterska

Borås, område 7
Gunnel Pedersen gunnel.pedersen@vgregion.se, Mobil: 0700-20 64 19

MUST-området, område 7 +  Närhälsan Bollebygd och Viskaforskliniken
Kerstin Andersson kerstin.br.andersson@vgergion.se , Mobil: 0700-82 22 76

Mittenälvsborg, område 6 
Karin Sjöström de Andrade karin.de.andrade@vgregion.se,  Mobil: 0761-41 08 40

Huvudhandledare Sjukgymnast/Fysioterapeut

Sofia Johansson sofia.a.johansson@vgregion.se  Mobil:0727-32 64 50

Huvudhandledare Barnmorska

Maria Arvung  maria.arvung@vgregion.se   Mobil:0767-80 48 55

Huvudhandledare Arbetsterapeut

Karolina Stefansson karolina.stefansson@vgregion.se, Mobil: 0722-05 27 28

Huvudhandledare Undersköterska

Karin Hjertén karin.hjerten@vgregion.se   Mobil:0724-51 46 99

Huvudhandledare Medicinsk sekreterare

Anneli Mörk  anneli.mork@vgregion.se   Mobil: 0724-50 31 38

 

 

Senast uppdaterad: 2021-05-27 09:16