Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter Hjälpmedelsforum

 

Representanter Hjälpmedelsforum    
Kommunernas representanter    
Ale kommun Lotta Nyberg lotta.nyberg@ale.se
Alingsås kommun  Elisabeth Nyberg elisabeth.nyberg@alingsas.se
Bengtsfors kommun Annica Hult annica.hult@bengtsfors.se 
Bollebygd kommun  Annelie Persson   annelie.persson@bollebygd.se
Borås stad    Maria Rydell maria.rydell@boras.se
Dals-Eds kommun  Coenegrachts Greet greet.coenegrachts@dalsed.se
Essunga kommun  Susanne Ström  susanne.strom@essunga.se 
Falköpings kommun  Christina Torgnyson christina.torgnyson@falkoping.se
Färgelanda kommun    Katarina Gustafsson  katarina.gustafsson@fargelanda.se 
Grästorp kommun  Lina Larsson lina.larsson@grastorp.se
Gullspångs kommun  Susanne Ljungberg   susanne.ljungberg@gullspang.se 
Göteborgs stad  Sara Wipenmyr  sara.wipenmyr@vastrahisingen.goteborg.se 
  Gun Olofsson   gun.olofsson@afh.goteborg.se 
  Christina Theng christina.theng@orgryteharlanda.goteborg.se 
  Elisabeth Ekenvi  elisabeth.ekenvi@ostra.goteborg.se 
  Johanna Sternvik    johanna.sternvik@centrum.goteborg.se 
Götene kommun  Angela Olausson angela.olausson@gotene.se
Herrljunga kommun  Eva Martinsson eva.martinssom@herrljunga.se
Hjo kommun    Tor Kempe  tor.kempe@hjo.se 
Härryda kommun  Elisabet Johansson  elisabet.johansson@harryda.se 
Karlsborgs kommun  Gunilla Petersson  gunilla.petersson@karlsborg.se 
Kungälvs kommun  Lotta Björkqvist ann-charlotte.bjorkqvist@kungalv.se
Lerums kommun   Maria Hilding  maria.hilding@lerum.se 
Lidköpings kommun  Claes-Håkan Ekberg claes-hakan.ekberg@lidkoping.se
Lilla Edets kommun  Camilla Dahlgren camilla.dahlgren@lillaedet.se 
Lysekils kommun Marita Niemi marita.niemi@lysekil.se
Mariestads kommun  Susanne birgersson susanne.birgersson@mariestad.se
Marks kommun  Petra Andersson petra.andersson@mark.se 
Melleruds kommun Saara Smit saara.smit@mellerud.se
Munkedals kommun  Malin Petzäll malin.petzall@munkedal.se
Mölndals stad  Lena Olsson  lena.olsson@molndal.se
Orusts kommun Annika Grimhed annika.grimhed@orust.se
Partille kommun  Miriam Olausson  miriam.olausson@partille.se  
Skara kommun  Johanna Bohrén johanna.bohren@skara.se
Skövde kommun  Åsa Warnemark  asa.warnemark@skovde.se
Sotenäs kommun  Birgitta Cederberg birgitta.cederberg@sotenas.se
Stenungsunds kommun Pauline Lindqvist pauline.lindqvist@stenungsund.se
Strömstads kommun Elisabeth Coster elisabeth.coster@stromstad.se
Svenljunga kommun Annika Carlsson annika.carlsson@svenljunga.se 
Tanums kommun  Annette Karlsson annette.karlsson@tanum.se
Tibro kommun Ann-Kristin Andrén ann-kristin.andren@tibro.se
Tidaholms kommun  Erna Karlsson erna.karlsson@tidaholm.se
Tjörns kommun   Cecilia Pettersson cecilia.r.pettersson@tjorn.se
Tranemo kommun  Gun Johansson gun.johansson@tranemo.se
Trollhättans stad Malin Wallenberg malin.wallenberg@trollhattan.se
Töreboda kommun   Ulrika Berglund   ulrika.berglund@toreboda.se 
Uddevalla kommun  Anna Andersson anna.t.andersson@uddevalla.se
Ulricehamns kommu Linda Petersson linda.petersson@ulricehamn.se 
Vara kommun Jeanette Nilsson jeanette.nilsson@vara.se
Vårgårda kommun Ewa Rydenstam Norlin ewa.rydenstam-norlin@vargarda.se
Vänersborgs kommun  Nathalie Höglander nathalie.hoglander@vanersborg.se 
Åmåls kommun   Elisabeth Fredriksson elisabeth.fredriksson@amal.se
Öckerö kommun Eva Florén eva.floren@ockero.se
     
Västra Götalands representanter    
Primärvård offentlig (Närhälsan) Sara Jarl sara.jarl@vgregion.se 
  Hanna Huhtamo hanna.huhtamo@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
  Vakant  
Primärvård privata utförare    
Kuling Rehab och Hälsa Nadja Almqvist- Ljungberg nadja.almqvist-ljungberg@kuling.se
Rehab Medpro Clinic Carl Erhamre cer@medpro.eu 
MP fysio Lena Björendahl Kroon lena@mpfysio.se
  Vakant  
  Vakant  
Primärkvårdens hjälpmedelsenhet Carina Helgesson carina.helgesson@vgregion.se
Habilitering & Hälsa Stina Nyström kristina.nystrom@vgregion.se
  Vakant  
Länssjukvård    
   Kungälvs sjukhus Helena Johansson helena.sofia.johansson@vgregion.se
   SU, Sahlgrenska Universitetssjukhuset Carina Göransson carina.goransson@vgregion.se
   SÄS, Södra Älvsborgs sjukhus Merja Kekälainen merja.kekalainen@vgregion.se
   NU-sjukvården Susanne Lext susanne.lext@vgregion.se
   Angeds Närsjukhus Agneta Ronstad agneta.ronstad@vgregion.se
   SkaS, Skaraborgs sjukhus Annika Bergqvist annika.bergqvist@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
Hjälpmedelscentralen Jonas Wiik jonas.wiik@vgregion.se
     

Samverkansfunktionen är ordförande och sekreterare på dialogmöten samt sprider information och frågor via representanterna.

Senast uppdaterad: 2020-11-10 13:21