Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter Hjälpmedelsforum

 

Representanter Hjälpmedelsforum    
Kommunernas representanter    
Ale kommun Lotta Nyberg lotta.nyberg@ale.se
Alingsås kommun  Elisabeth Nyberg elisabeth.nyberg@alingsas.se
Bengtsfors kommun Elisabeth Fredriksson elisabeth.fredriksson@bengtsfors 
Bollebygd kommun  Annelie Persson annelie.persson@bollebygd.se 
Borås stad    Romika Wendahl romika.wendahl@boras.se 
Dals-Eds kommun  Coenegrachts Greet greet.coenegrachts@dalsed.se
Essunga kommun  Susanne Ström  susanne.strom@essunga.se 
Falköpings kommun  Christina Torgnyson christina.torgnyson@falkoping.se
Färgelanda kommun    Katarina Gustafsson  katarina.gustafsson@fargelanda.se 
Grästorp kommun  Lina Larsson lina.larsson@grastorp.se
Gullspångs kommun  Susanne Ljungberg   susanne.ljungberg@gullspang.se 
Göteborgs stad  Sara Wipenmyr  sara.wipenmyr@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Arvin Shojaee arvin.shojaee@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Christina Theng christina.theng@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Elisabeth Ekenvi  elisabeth.ekenvi@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Johanna Sternvik    johanna.sternvik@aldrevardomsorg.goteborg.se 
Götene kommun  Ann-Sofie Engh ann-sofie.engh2@gotene.se 
Herrljunga kommun  Elin Claesson elin.claesson@herrljunga.se 
Hjo kommun    Adam Krantz adam.krantz@hjo.se 
Härryda kommun  Elisabet Johansson  elisabet.johansson@harryda.se 
Karlsborgs kommun  Gunilla Petersson  gunilla.petersson@karlsborg.se 
Kungälvs kommun  Lotta Björkqvist lotta.bjorkqvist@kungalv.se
Lerums kommun   Maria Hilding  maria.hilding@lerum.se 
Lidköpings kommun  Robert Gallus robert.gallus@lidkoping.se 
Lilla Edets kommun  Ella Ahlgren ella.ahlgren@lillaedet.se 
Lysekils kommun Marita Niemi marita.niemi@lysekil.se
Mariestads kommun  Gull-Britt Svensson gull-britt.svensson@mariestad.se  
Marks kommun  Karina Carlsson karina.carlsson@mark.se 
Melleruds kommun Saara Smit saara.smit@mellerud.se
Munkedals kommun  Åsa Abrahamsson asa.abrahamsson@munkedal.se 
Mölndals stad  Anna Voldi-Arvroth anna.voldi-arvroth@molndal.se 
Orusts kommun Marianne Thorsell marianne.thorsell@orust.se 
Partille kommun  Miriam Olausson  miriam.olausson@partille.se  
Skara kommun  Lena Magnusson lena.magnusson2@skara.se 
Skövde kommun  Åsa Warnemark  asa.warnemark@skovde.se
Sotenäs kommun  Birgitta Cederberg birgitta.cederberg@sotenas.se
Stenungsunds kommun Åsa Herling asa.herling@stenungsund.se 
Strömstads kommun Elisabeth Coster elisabeth.coster@stromstad.se
Svenljunga kommun Ylva Wallentin ylva.wallentin@svenljunga.se  
Tanums kommun  Annette Karlsson annette.karlsson@tanum.se
Tibro kommun Ingrid Sunding ingrid.sunding@tibro.se
Tidaholms kommun Anetthe Jovanovic Karlsson anetthe.jovanovic-karlsson@tidaholm.se 
Tjörns kommun   Nina Larsson nina.larsson@tjorn.se 
Tranemo kommun  Gun Johansson gun.johansson@tranemo.se
Trollhättans stad Malin Wallenberg malin.wallenberg@trollhattan.se
Töreboda kommun   Ulrika Berglund   ulrika.berglund@toreboda.se 
Uddevalla kommun  Maria Setterberg maria.setterberg@uddevalla.se 
Ulricehamns kommu Emilia Svensson emilia.svensson@ulricehamn.se 
Vara kommun Jeanette Nilsson jeanette.nilsson@vara.se
Vårgårda kommun Ulrika Bergman ulrika.bergman@vargarda.se 
Vänersborgs kommun  Robin Ringvall robin.ringvall@vanersborg.se 
Åmåls kommun   Marie Hultgren marie.hultgren@amal.se 
Öckerö kommun Eva Florén eva.floren@ockero.se
     
Västra Götalandsregionens representanter    
Primärvård offentlig (Närhälsan) Sara Jarl sara.jarl@vgregion.se 
  Hanna Huhtamo hanna.huhtamo@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
  Vakant  
Primärvård privata utförare    
Acrius Therese Land therese@acrius.se  
Rehab Medpro Clinic Carl Erhamre cer@medpro.eu 
MP fysio Lena Björendahl Kroon lena@mpfysio.se
Nötkärnan Ann-Sofi Svensson ann-sofi.svensson@notkarnan.se 
  Vakant  
Primärkvårdens hjälpmedelsenhet Carina Helgesson carina.helgesson@vgregion.se
Habilitering & Hälsa Stina Nyström kristina.nystrom@vgregion.se
  Vakant  
Länssjukvård    
   Kungälvs sjukhus Helena Johansson helena.sofia.johansson@vgregion.se
   SU, Sahlgrenska Universitetssjukhuset Carina Göransson carina.goransson@vgregion.se
   SÄS, Södra Älvsborgs sjukhus Lisbeth Jensen lisbeth.jensen@vgregion.se 
   NU-sjukvården Susanne Lext susanne.lext@vgregion.se
   Angeds Närsjukhus Agneta Ronstad agneta.ronstad@vgregion.se
   SkaS, Skaraborgs sjukhus Annika Bergqvist annika.bergqvist@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
Hjälpmedelscentralen Jonas Wiik jonas.wiik@vgregion.se
     

Samverkansfunktionen är ordförande och sekreterare på dialogmöten samt sprider information och frågor via representanterna.

Senast uppdaterad: 2022-11-28 11:52