Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter Ledningsråd Medicintekniska produkter

Ledningsrådets representanter

Ordförande 
Peter Amundin, Koncernstab hälso-och sjukvård
peter.amundin@vgregion.se

Vice Ordförande
Anneli Bjerde VästKom
anneli.bjerde@vastkom.se

Sekreterare
Anette Alfredsson Samverkansfunktionen
anette.alfredsson@vgregion.se

Kommunernas representanter

Monica Holmgren
GR, Göteborgsregionens kommunalförbund
monica.holmgren@molndal.se

Carin Bringestedt
GR, Göteborgs stad
carin.bringestedt@centrum.goteborg.se 

Lena Olsson
Fyrbodals kommunalförbund
lena.olsson@tanum.se

Helen Nordling 
Sjuhärads kommunalförbund
helen.nordling@borasregionen.se

Maud Joelsson
Skaraborgs kommunalförbund
maud.joelsson@tidaholm.se

Västra Götalandsregionens representanter

Mikael Forslund
Habilitering & Hälsa
mikael.forslund@vgregion.se

Jeanette Rehn
Närhälsan och Regiongemensam hälso- och sjukvård
jeanette.rehn@vgregion.se

Agneta Hamilton
Privat primärvård
agneta.hamilton@ptj.se

Gunilla Kjellby Wendt 
Sjukhus
gunilla.kjellby-wendt@vgregion.se

Josef Adolfsson 
Sjukhus
josef.adolfsson@vgregion.se  

Representant från distributör/-er deltar vid överenskomna punkter vid varje möte. 

Senast uppdaterad: 2019-09-02 08:37