Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter Ledningsråd Medicintekniska produkter

Ordförande 
Anneli Bjerde, VästKom
anneli.bjerde@vastkom.se

Vice Ordförande
Peter Amundin, Koncernstab hälso-och sjukvård
peter.amundin@vgregion.se 

Sekreterare
Anette Alfredsson, Samverkansfunktionen
anette.alfredsson@vgregion.se

Kommunernas representanter

Maria Ljung
GR, Göteborgsregionens kommunalförbund
maria.ljung@goteborgsregionen.se 

Ingegärd Ljungqvist 
GR, Göteborgs stad
ingegard.ljungqvist@aldrevardomsorg.goteborg.se 

Lena Olsson
Fyrbodals kommunalförbund
lena.olsson@tanum.se

Helen Nordling 
Sjuhärads kommunalförbund
helen.nordling@borasregionen.se

Carina Arvidsson
Skaraborgs kommunalförbund
carina.arvidsson@grastorp.se 

Västra Götalandsregionens representanter

Mikael Forslund
Habilitering & Hälsa
mikael.forslund@vgregion.se

Jeanette Rehn
Närhälsan och Regiongemensam hälso- och sjukvård
jeanette.rehn@vgregion.se

Vakant
Privat primärvård

Charlotte Widell 
Sjukhus
charlotte.widell@vgregion.se 

Vakant 
Sjukhus
josef.adolfsson@vgregion.se  

Representant från Regionservice

Måns Ottertun
mans.ottertun@vgregion.se 

Senast uppdaterad: 2022-10-19 07:31