Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter Ledningsråd Medicintekniska produkter

Ordförande 
Anneli Bjerde VästKom
anneli.bjerde@vastkom.se

Vice Ordförande
Peter Amundin, Koncernstab hälso-och sjukvård
peter.amundin@vgregion.se 

Sekreterare
Anette Alfredsson Samverkansfunktionen
anette.alfredsson@vgregion.se

Kommunernas representanter

Maria Ljung
GR, Göteborgsregionens kommunalförbund
maria.ljung@goteborgsregionen.se 

Carin Bringestedt
GR, Göteborgs stad
carin.bringestedt@centrum.goteborg.se 

Lena Olsson
Fyrbodals kommunalförbund
lena.olsson@tanum.se

Helen Nordling 
Sjuhärads kommunalförbund
helen.nordling@borasregionen.se

Maud Joelsson
Skaraborgs kommunalförbund
maud.joelsson@tidaholm.se

Västra Götalandsregionens representanter

Mikael Forslund
Habilitering & Hälsa
mikael.forslund@vgregion.se

Jeanette Rehn
Närhälsan och Regiongemensam hälso- och sjukvård
jeanette.rehn@vgregion.se

Frida Perciwall Mattsson 
Privat primärvård
frida.perciwall-mattsson@brackediakoni.se

Gunilla Kjellby Wendt 
Sjukhus
gunilla.kjellby-wendt@vgregion.se

Josef Adolfsson 
Sjukhus
josef.adolfsson@vgregion.se  

Representant från Regionservice

Måns Ottertun
mans.ottertun@vgregion.se 

Senast uppdaterad: 2020-09-11 14:49