Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Allvarlig coronavirus-smitta i samhället

Minska smittspridningen genom att hålla avstånd till andra och stanna hemma vid minsta förkylningssymptom. Kontakta vården om du känner dig mycket sjuk.

Aktuell information om covid-19 (VGR)

Kontaktuppgifter Folkhälsa Skaraborg

Kontaktuppgifter

Inger Hannu
Enhetschef
Tfn: 0708 – 85 92 02
inger.b.hannu@vgregion.se

Ann Norling Gustafsson
Karlsborgs kommun
0505 - 172 33
ann.norling.gustafsson@karlsborg.se

Anna Stadig Pilhagen
Lidköpings kommun
0510 - 77 12 81
anna.stadigpilhagen@lidkoping.se 

Emma Hevelius
Vara kommun
0512 - 315 17
emma.hevelius@vara.se

Harri Grekelä
Mariestads kommun
0501-755024
harri.grekela@mariestad.se 

Gunilla Carlsson
Skövde kommun
0500 – 498712
gunilla.carlsson@skovde.se

Linnéa Wiljén 
Gullspångs kommun
0506 - 36195
linnea.wiljen@gullspang.se

Johanna Jonsson
Falköpings kommun
0515-885386
johanna.z.jonsson@falkoping.se 

Karin Skagelin
Skara kommun
0511 - 324 79
karin.skagelin@skara.se

Madeléne Engvall
Essunga kommun
0512 - 572 79
madelene.engvall@essunga.se 

Malin Gustafsson
Tidaholms kommun
0502-60 64 46
malin.gustafsson@tidaholm.se

Christina von Tell
Hjo kommun
0503 – 345 59
Christina.vonTell@hjo.se

Johanna Linde
Grästorps kommun
0514 - 581 20
johanna.linde@grastorp.se

Pia Gustavsson
Töreboda kommun
0506 - 182 55
pia.gustavsson@toreboda.se

Tove Wold-Bremer
Götene kommun
0511 – 38 63 66
tove.wold-bremer@gotene.se

Senast uppdaterad: 2017-10-18 12:30