Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktuppgifter PLUS

Vi håller till på Campus Nya Varvet som är en vacker och inspirerande lärandemiljö strax utanför Göteborg.

Hitta till oss

Campus Nya Varvet
Fredrik Bloms väg 25
426 71 Västra Frölunda

Resa hit med kollektivtrafik

Buss nr 114 Ö-snabben går direkt från hållplats Brunnsparken, Göteborg, till hållplats Örlogsvägen, 100 meters promenad till Campus. 

Buss nr 91 stannar vid hållplats Rengatan, 700 meters promenad till Campus.

Spårvagn nr 11 stannar vid hållplats Nya Varvsallén, 900 meters promenad till Campus. 

Busstidtabell – Västtrafik

Resa hit med bil

På Campus finns gott om gratis parkeringsplatser som inte kräver parkeringstillstånd. 

Vägbeskrivning till Campus Nya Varvet

Övernattning

Deltagare som bor långt från Göteborg kan sova över på Dock Yard Hotel som erbjuder prisvärda rum och studios på området.

Dock Yard Hotel   

Kontakta oss

PLUS

plus@vgregion.se

Programansvarig

Jenny Lundgren
jenny.lundgren@vgregion.se

Administrativ koordinator

Marie Mossberg
marie.mossberg@vgregion.se

Samordnare för utlandsutbildade

Linda Olsson
linda.olsson@vgregion.se

Programledare

PLUS Läkare

Ausra Saxvik
ausra.saxvik@vgregion.se

Sebastian Wallén
sebastian.wallen@vgregion.se

PLUS Tandvård

Katarina Börresen
katarina.borresen@vgregion.se

PLUS Sjuksköterskor

Elisabeth Ohlson
elisabeth.ohlson@vgregion.se

Lärare

Sören Vad - Studierektor för VGR Språkteam
soren.vad@vgregion.se

Camilla Johansson
camilla.ev.johansson@vgregion.se

Sylwia Szczepanek
sylwia.szczepanek@vgregion.se

Desideria Rolfö
desideria.rolfo@vgregion.se

Ingalill Odell
ingalill.odell@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2020-07-15 10:38