Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktuppgifter PLUS

Vi håller till på Campus Nya Varvet som är en vacker och inspirerande lärandemiljö i Göteborg.

Hitta till oss

Campus Nya Varvet
Fredrik Bloms väg 25
426 71 Västra Frölunda

Resa hit med kollektivtrafik

Buss nr 114 Ö-snabben går direkt från hållplats Brunnsparken, Göteborg, till hållplats Örlogsvägen, 100 meters promenad till Campus. 

Buss nr 91 stannar vid hållplats Rengatan, 700 meters promenad till Campus.

Spårvagn nr 11 stannar vid hållplats Nya Varvsallén, 900 meters promenad till Campus. 

Busstidtabell – Västtrafik

Resa hit med bil

På Campusområdet finns gott om gratis parkeringsplatser, du parkerar och registrerar sedan enkelt din bil i receptionen. 

Vägbeskrivning till Campus Nya Varvet

Övernattning

Deltagare som bor långt från Göteborg kan sova över på Dock Yard Hotel som erbjuder prisvärda rum och studios på området.

Dock Yard Hotel   

Kontakta oss

PLUS funktionsbrevlåda

plus@vgregion.se

Programansvarig

Jenny Lundgren
jenny.lundgren@vgregion.se

Administrativ koordinator

Marie Mossberg
marie.mossberg@vgregion.se

Samordnare för utlandsutbildade

Linda Olsson
linda.katarina.olsson@vgregion.se

Programledare

PLUS Läkare

Sebastian Wallén
sebastian.wallen@vgregion.se

James Weaver
james.weaver@vgregion.se

Anna Grönvall
anna.gronvall@vgregion.se

 

Lärare

Desideria Rolfö (Samordnare för VGR Språkteam)
desideria.rolfo@vgregion.se

Camilla Johansson
camilla.ev.johansson@vgregion.se

Sylwia Szczepanek
sylwia.szczepanek@vgregion.se

Desideria Rolfö
desideria.rolfo@vgregion.se

Annica Jakobsson
annica.e.jakobsson@vgregion.se

Tora Börjesson
tora.borjesson@vgregion.se

Ingalill Odell     (Tjänstledig 2022)
ingalill.odell@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2021-08-25 12:12