Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt Central Barnhälsovård


Närhälsans Kansli
Central Barnhälsovård
Uddevalla sjukhus
Hus U (gamla vårdskolan) våning 6
451 80 Uddevalla


Teamassistent
Mikaela Johansson
Telefon 010-441 64 80, 070-082 58 13
mikaela.johansson@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Per Möllborg
Telefon 010-441 64 82, 070- 657 22 78 
per.mollborg@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Susanne Olsson-Kristiansson
Telefon 010-441 64 84, 070-082 32 59
susanne.olsson-kristiansson@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 010-441 64 83
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Psykolog
Mona Bryggman
Telefon 010-441 64 85
mona.bryggman@vgregion.se

Central Barnhälsovård
Kungsgatan 11, vån 4
411 19 Göteborg

(ingång mitt emot LIDL)


Teamsekreterare
Petra Jufalk
Telefon 076-834 77 12 
petra.jufalk@vgregion.se 

Barnhälsovårdsöverläkare
Ann-Sofie Cavefors 
Telefon 076-836 55 02
ann-sofie.cavefors@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Maria Jansson 
Telefon 076-940 27 14
maria.k.jansson@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Ann Jansson
Telefon 076-760 66 90
ann.e.jansson@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgyre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Lotta Wahlberg
Telefon 072-7435690
charlotta.wahlberg@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgyre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Sofia Wijk
Telefon 070-085 25 36 
sofia.wijk@vgregion.se
Områden: Hisingen, Nordost, Kungälv, Öckerö, Ale, Tjörn och Stenungsund 

Dietist
Cecilia Hedström
Telefon 070-525 50 92
cecilia.hedstrom@vgregion.se 

Logoped
AnnaKarin Larsson
Telefon 070-082 37 62
annakarin.larsson@vgregion.se 

Logoped
Eva Sandberg
Telefon 070-366 17 90
eva.sandberg@vgregion.se 

Psykolog
Monica Lidbeck
Telefon 072-721 36 70
monica.lidbeck@vgregion.se

Närhälsans Kansli
Central Barnhälsovård
Storgatan 18
541 30  SKÖVDE


Sekreterare
Annika Forss
Telefon 070-946 56 80
annika.forss@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Susanne Johansen
Telefon: 070-259 52 20
susanne.johansen@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Christina Djäken
Telefon 070-931 50 52
christina.djaken@vgregion.se

Dietist
Lena Ljungkrona-Falk
Telefon 070-226 57 26
lena.ljungkrona-falk@vgregion.se

Psykolog
Ulla Vestin
Telefon 070-082 54 85
ulla.westin@vgregion.se

Närhälsan
Central Barnhälsovård
Bryggaregatan 5, plan 6
503 38 Borås


Teamassistent
Gun-Britt Szymanski
Telefon 010-435 95 03
Fax 010-435 72 62
gun-britt.szymanski@vgregion.se            

Barnhälsovårdsöverläkare
Laslo Erdes
Telefon 010-435 95 04, 070-256 05 72
laslo.erdes@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Karin Apelqvist
Telefon 010-435 95 05, 076-109 64 46
karin.apelqvist@vgregion.se          

Dietist
Julia Backlund
Telefon 010-435 95 06
julia.backlund@vgregion.se

Psykolog
Kerstin Johannesson
Telefon 010-435 95 10
kerstin.johannesson@vgregion.se

Logoped (2019)
Anna Lundgren
Telefon 0737-228493
anna.l.lundgren@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2019-11-12 10:14