Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt Central Barnhälsovård

Områdeschef

Jenny Thunberg Benjaminsson

Telefon: 0705-43 55 80

E-mail: jenny.thunberg@vgregion.se


 

Central Barnhälsovård
Uddevalla sjukhus
Entré U,  våning 6
451 81 Uddevalla


Administratör
Mikaela Lindell
Telefon 010-441 64 80, 070-082 58 13
mikaela.lindell@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Per Möllborg
Telefon 010-441 64 82, 070- 657 22 78 
per.mollborg@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Susanne Olsson-Kristiansson
Telefon 010-441 64 84, 070-082 32 59
susanne.olsson-kristiansson@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 010-441 64 83
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Psykolog
Mona Bryggman
Telefon 010-441 64 85
mona.bryggman@vgregion.se

Central Barnhälsovård
Kungsgatan 11, vån 4B
411 19 Göteborg
(ingång mitt emot LIDL)


Teamsekreterare
Petra Jufalk
Telefon 076-834 77 12 
petra.jufalk@vgregion.se 

Barnhälsovårdsöverläkare
Ann-Sofie Cavefors 
Telefon 076-836 55 02
ann-sofie.cavefors@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Maria Jansson 
Telefon 076-940 27 14
maria.k.jansson@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Ann Jansson
Telefon 076-760 66 90
ann.e.jansson@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgryre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Lotta Wahlberg
Telefon 072-7435690
charlotta.wahlberg@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgryre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Sofia Wijk
Telefon 070-085 25 36
sofia.wijk@vgregion.se
Områden: Hisingen, Nordost, Kungälv, Öckerö, Ale, Tjörn och Stenungsund

Verksamhetsutvecklare 
Veronica Bohlin
Telefon 072-245 26 37
veronica.bohlin@vgregion.se

Dietist
Kristina "Tina" Dahlberg
Telefon 072-17 33 78 5 
tina.dahlberg@vgregion.se

Logoped
AnnaKarin Larsson
Telefon 070-082 37 62
annakarin.larsson@vgregion.se 

Logoped
Eva Sandberg
Telefon 070-366 17 90
eva.sandberg@vgregion.se 

Psykolog
Monica Lidbeck
Telefon 072-721 36 70
monica.lidbeck@vgregion.se

Central Barnhälsovård Skaraborg
Storgatan 18
541 30  SKÖVDE


Teamsekreterare
Annika Forss
Telefon 070-946 56 80
annika.forss@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Susanne Johansen
Telefon: 070-259 52 20
susanne.johansen@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Christina Djäken
Telefon 070-931 50 52
christina.djaken@vgregion.se

Dietist
Lena Ljungkrona-Falk
Telefon 070-226 57 26
lena.ljungkrona-falk@vgregion.se

Psykolog
Anna Håkansson
Telefon 070-082 45 75 
anna.hakansson@vgregion.se

Regionhälsan
Central Barnhälsovård
Bryggaregatan 5, plan 6
503 38 Borås


Teamsekreterare
Gun-Britt Szymanski
Telefon 010-435 95 03
Fax 010-435 72 62
gun-britt.szymanski@vgregion.se            

Barnhälsovårdsöverläkare
Lars Gelander
Telefon 010-435 95 04, 0722-044514
lars.gelander@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Karin Apelqvist
Telefon 010-435 95 05, 076-109 64 46
karin.apelqvist@vgregion.se     

Verksamhetsutvecklare 
Sara Karlsson
Telefon 072-206 58 91
sara.karlsson@vgregion.se

Dietist
Julia Backlund
Telefon 010-435 95 06, 0720-693847
julia.backlund@vgregion.se

Psykolog
Karin Berg
Telefon 072-2035285
karin.ec.berg@vgregion.se

Logoped (2021)
Anna Lundgren
Telefon 0737-228493
anna.l.lundgren@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2019-11-12 10:14