Kontakta oss

Du är välkommen att kontakta oss i Strama Västra Götaland på någon av nedanstående adresser. Vi har även en funktionsbrevlåda som vi läser av varje dag.

Funktionsbrevlåda

Tinna (Christina) Åhrén

Ordförande
Telefonnummer

Maria Hess-Wargbaner

Distriktsläkare, kontaktperson primärvård
Telefonnummer

Pär-Daniel Sundvall

Distriktsläkare

Peter Ulleryd

Bitr. smittskyddsläkare, kontaktperson närsjukhusvård

Gunnar Jacobsson

Infektionsläkare, kontaktperson sjukhusvård

Denny Björk

Apotekare, kontaktperson primärvård

Annika Edholm

Apotekare, kontaktperson sjukhusvård

Ingemar Qvarfordt

Infektionsläkare, kontaktperson Infektionsverktyget

Sjukhus-Strama

Västra Götaland

Kontaktperson: Gunnar Jacobsson, gunnar.jacobsson@vgregion.se

Göteborgsområdet

Sjukhus-Strama Sahlgrenska Universitetssjukhuset  (sidan kan endast nås inom VGR:s nätverk)
Kontaktperson: Lars-Magnus Andersson, lars-magnus.andersson@vgregion.se 

Sjukhus-Strama Kungälvs sjukhus (sidan kan endast nås inom VGR:s nätverk)
Kontaktperson: Lars Bohlin, lars.bohlin@vgregion.se 

Sjukhus-Strama Frölunda Specialistsjukhus
Kontaktperson: Camilla Larsson, camilla.e.larsson@vgregion.se

Sjukhus-Strama Angereds Närsjukhus
Kontaktperson: Cornelia Bergdahl, cornelia.bergdahl@vgregion.se

Sjukhus-Strama Capio Lundby Närsjukhus
Kontaktperson: Ola Blomqvist, ola.blomqvist@capio.se

NU-sjukvården

Sjukhus-Strama NU-sjukvården  (sidan kan endast nås inom VGR:s nätverk)
Kontaktperson: Lennart Wernbro, lennart.wernbro@vgregion.se

Skaraborg

Sjukhus-Strama Skaraborgs sjukhus (sidan kan endast nås inom VGR:s nätverk) 
Kontaktperson: Martina Wahnström, martina.wahnstrom@vgregion.se

Södra Älvsborg

Sjukhus-Strama Södra Älvsborgs sjukhus (sidan kan endast nås inom VGR:s nätverk)
Kontaktperson: Anders Lundqvist, anders.lundqvist@vgregion.se

Sjukhus-Strama Alingsås Lasarett
Kontaktperson: Anders Ryberg, anders.ryberg@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2018-09-06 14:53