Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktuppgifter

Vid frågor om läkarutbildningen

Anna Hestner
Övergripande studierektor Läkarutbildning
E-post; anna.k.hestner@vgregion.se

Kerstin Lantz  
Koordinator, Läkarutbildning
E-post: kerstin.lantz@vgregion.se

VIL-ansvariga;

Akutmedicin
Jonathan Fahlén Godö
E-post: jonathan.fahlen.godo@vgregion.se

Anestesi & Intensivvård
Joel Wallén
E-post: joel.wallen@vgregion.se

Barn
Ellen Wisén (Föräldraledig)
E-post: ellen.wisen@vgregion.se
Beatrice Möberg
E-post: beatrice.moberg@vgregion.se

Gynekologi/obstetrik
Erica Wingstrand
E-post: erica.wingstrand@vgregion.se

Kardiologi
Lisa Brandin
E-post: lisa.brandin@vgregion.se

Kirurgi
Fredrik Wisén 
E-post: fredrik.wisen@vgregion.se

Psykiatri
Teodor Poignant
E-post: teodor.poignant@vgregion.se

VFU 1-3, Skövde
Alexander Johansson
E-post: alexander.p.johansson@vgregion.se

VFU 1-3, Lidköping
Anna Carlqvist
E-post: anna.sh.johansson@vgregion.se

 


Senast uppdaterad: 2022-11-28 09:12