Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktuppgifter

Projektägare:

Anne-Berit Fredriksson
anne-berit.fredriksson@vgregion.se 

Huvudprojektledare tom 2022-05-31:

Sara Woxneryd
sara.woxneryd@vgregion.se

Produktägare:

Tobias Kallin
tobias.kallin@vgregion.se

Scrum Master:

Charlotte Lindholm
charlotte.lindholm@vgregion.se

Projektteam:

Jessica Persson, jessica.persson@vgregion.se
Anna Kjellman, anna.kjellman@vgregion.se
Kristoffer Andersson, kristoffer.andersson@vgregion.se
Katarina Johansson, katarina.g.johansson@vgregion.se
Ulrika Karlsson, ulrika.p.karlsson@vgregion.se
Mattias Olofsson, mattias.olofsson@vgregion.se

Referensgrupp verksamhet
Ann-Britt Lundgren Ahl, HOH
Berit Appelgren, NU
Britta Jonasson, NH
Marie Jolgård, SIV
Michael Medin, SÄS
Patricia Brogén, SU
Pierre Wallqvist, SKAS
Eva Svanstedt, Tandvården
Maria Mazetti, SU
Pia Johansson, NH
Jörgen Fors, Privata vårdgivare

Styrgrupp:

Anne-Berit Fredriksson, OL IBO                                    Ordförande
Alexander Büller, enhetschef Avd Digital vård                
Henrik Hermansson, administrativ chef SÄS                  
Marga Brisman, biträdande regionchefsläkare               
Linn Wallér, enhetschef FVM         



 
Senast uppdaterad: 2022-05-06 14:56