Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta revisionen

Om du vill ringa eller skriva till oss, så hittar du kontaktuppgifter på den här sidan. Om du inte vet vem du ska kontakta, kan du alltid skicka e-post till revision@vgregion.se. Vi ser då till att ditt mejl hamnar hos rätt person.

Förtroendevalda revisorer

I regionen finns det elva förtroendevalda revisorer. Revisionens ordförande är Birgitta Eriksson och Krister Stensson är vice ordförande. Du hittar kontaktuppgifter till revisorerna här.

Revisionsenheten

Anna Stenberg, revisionsdirektör
Telefon: 0768-40 14 75
E-post: anna.margaretha.stenberg@vgregion.se

Annelie Andersson, administrativ samordnare
Telefon: 010-441 05 91, 0706-03 88 74
E-post: annelie.mt.andersson@vgregion.se

Nina Wiklander, kommunikation/media
Telefon: 0765-11 36 03
E-post: nina.wiklander@vgregion.se

Yrkesrevisorer

Kari Aartojärv                              
Telefon: 0705-13 83 10
E-post: kari.aartojarvi@vgregion.se

Martin Andersson
Telefon: 0700-82 29 47
E-post: martin.andersson@vgregion.se

Ulf Aronsson
Telefon: 0761-30 33 12
E-post: ulf.aronsson@vgregion.se

Maria Gabrielsson Fredrikson
Telefon: 0709-36 92 50 
E-post: maria.gabrielsson-fredrikson@vgregion.se

Marianne Förars Gustafsson
Telefon: 0708-87 56 61
E-post: marianne.forars@vgregion.se

Kristoffer Lundqvist
Telefon: 0700-85 25 18
E-post: kristoffer.lundqvist@vgregion.se

Charlotte Nätstrand
Telefon: 0707-18 32 92
E-post: charlotte.natstrand@vgregion.se

Erik Söderberg
Telefon: 0730-40 43 40
E-post: erik.o.soderberg@vgregion.se

Thomas Vilhelmsson
Telefon: 0767-80 26 48
E-post: thomas.vilhelmsson@vgregion.se

Waisuddin Sadry
Telefon: 0722-03 93 08
E-post: waisuddin.sadry@vgregion.se

Vilma Lisboa Skarp
Telefon: 0702-29 78 94
E-post: vilma.lisboa.skarp@vgregion.se

Revisorsassistenter

Evelina Halse
Telefon: 0705-42 05 73
E-post: evelina.halse@vgregion.se

Rickard Johansen
Telefon: 0720-09 29 32
E-post: rickard.johansen@vgregion.se


Senast uppdaterad: 2021-12-08 21:40