Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta revisionen

Om du vill ringa eller skriva till oss, så hittar du kontaktuppgifter på den här sidan. Om du inte vet vem du ska kontakta, kan du alltid skicka e-post till revision@vgregion.se. Vi ser då till att ditt mejl hamnar hos rätt person.

Förtroendevalda revisorer

I regionen finns det elva förtroendevalda revisorer. Revisionens ordförande är Birgitta Eriksson och Krister Stensson är vice ordförande. Du hittar kontaktuppgifter till revisorerna här.

Revisionsenheten

Anna Stenberg, revisionsdirektör
Telefon: 076-840 14 75
E-post: anna.margaretha.stenberg@vgregion.se

Annelie Andersson, administrativ samordnare
Telefon: 010-441 05 91, 070-603 88 74
E-post: annelie.mt.andersson@vgregion.se

Nina Wiklander, kommunikation/media
Telefon: 076-511 36 03
E-post: nina.wiklander@vgregion.se

Yrkesrevisorer

Martin Andersson
Telefon: 070-082 29 47
E-post: martin.andersson@vgregion.se

Ulf Aronsson
Telefon: 076-130 33 12
E-post: ulf.aronsson@vgregion.se

Emelie Duong
Telefon: 079-061 07 58
E-post: emelie.duong@vgregion.se

Maria Gabrielsson Fredrikson
Telefon: 070-936 92 50 
E-post: maria.gabrielsson-fredrikson@vgregion.se

Marianne Förars Gustafsson
Telefon: 070-887 56 61
E-post: marianne.forars@vgregion.se

Frida Karlsson
Telefon: 073-573 33 49
E-post: frida.karlsson@vgregion.se

Kristoffer Lundqvist
Telefon: 070-085 25 18
E-post: kristoffer.lundqvist@vgregion.se

Charlotte Nätstrand
Telefon: 070-718 32 92
E-post: charlotte.natstrand@vgregion.se

Waisuddin Sadry
Telefon: 072-203 93 08
E-post: waisuddin.sadry@vgregion.se

Emma Sandell                              
Telefon: 079-066 36 28
E-post: emma.sandell@vgregion.se

Vilma Lisboa Skarp
Telefon: 070-229 78 94
E-post: vilma.lisboa.skarp@vgregion.seVilhelmsson

Thomas Vilhelmsson
Telefon:
076-780 26 48
E-post: thomas.vilhelmsson@vgregion.se

Revisorsassistenter

Evelina Halse
Telefon: 070-542 05 73
E-post: evelina.halse@vgregion.se

Rickard Johansen
Telefon: 072-009 29 32
E-post: rickard.johansen@vgregion.se


Senast uppdaterad: 2022-09-13 15:52